Районна газета

ГРОМАДИ ОБЛАСТІ У СВОЇХ БЮДЖЕТАХ ТЕЖ МАЮТЬ ПЕРЕДБАЧИТИ ФІНАНСУВАННЯ НА МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА СОЦІАЛЬНІ ПІЛЬГИ ДЛЯ ЧОРНОБИЛЬЦІВ

На цьому наголосив голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО під час засідання Консультативної ради з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

«Зараз в нашій області мешкає майже 7 тисяч учасників ліквідації наслідків аварії, з них понад 1,5 тисячі – особи з інвалідністю. І питання медичного обслуговування та соціального захисту населення мають вирішуватися не лише на рівні області, а й владою на місцях», – зазначив Микола Клочко.

Під час зустрічі з очільником області представники громадських організацій чорнобильців нарікали, що з кожним роком зменшується кількість чорнобильців, які отримують безкоштовні ліки.

Ситуацію пояснив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло ДУБРОВСЬКИЙ: «Пільгове медичне обслуговування постраждалих фінансується за рахунок коштів обласного бюджету. У 2018 році на це витрачено 3 млн. гривень, що на 1 млн. гривень більше ніж у минулому році. На наступний рік заплановано збільшення видатків ще на 500 тис. гривень. Надати ще більше коштів проблематично, адже за кошти обласного бюджету повністю утримується Сумський обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення, хоча більшість пацієнтів цього закладу – жителі міста Суми. Обласна влада зверталася до Сумської міської влади з проханням взяти участь у співфінансуванні диспансеру, але замість допомоги лікувальному закладу, міська влада вирішила надати по 1 тисячі гривень ліквідаторам-жителям міста, розділивши таким чином пільговиків на «своїх» і «не своїх». А утримання профільного закладу повністю лягло на обласний бюджет». 

«Ви обираєте міських, селищних та сільських голів, а сьогодні, в умовах реалізації реформи децентралізації, ще й голів громад, і від них також маєте вимагати фінансування і пільги, – зазначив Микола Клочко. – До прикладу, сьогодні влада міста Суми на депозитах зберігає 50 мільйонів гривень залишків міського бюджету, а усі проблемні питання, чомусь, лягають на обласний бюджет. Так не має бути».