Районна газета

ПРО РЕЗУЛЬТАТИ РЕВІЗІЙ МІСЬКИХ БЮДЖЕТІВ

Результати ревізії бюджетів  Білопільської та Ворожбянської міських рад,проведеної Сумською об’єднаною державною фінансовою інспекцією в 2013 році, свідчать про наявність ряду недоліків і порушень вимог чинного законодавства у використанні бюджетних коштів на загальну суму 473,4  тис. грн, у тому числі: порушень що привели до втрат на суму  416,5 тис. грн, проведено незаконних витрат, що призвели до збитків – 56,9 тис. гривень.

Недоотримання фінансових ресурсів міськими бюджетами на загальну суму 416,5 тис. грн. склалося внаслідок несплати орендної плати юридичними та фізичними особами за користування земельними ділянками в сумі 415,2 тис. грн  та несплати  пені за порушення  строків  сплати орендної плати в сумі 1,3 тис. гривень.

Незаконні витрати, що призвели до збитків на загальну суму               56,9 тис. грн допущені внаслідок:  сплати бюджетних коштів по завищеній вартості будівельних робіт на суму – 27,8 тис. грн, порушення законодавства по оплаті праці на суму 26.2 тис.грн, зайво сплачено комунальних послуг в сумі 0,5 тис. гривень. 

З метою усунення недоліків і порушень та не допущення їх в подальшому Сумською об’єднаною державною фінансовою інспекцією направлено інформації до прокуратури Білопільського району та Білопільської районної державної адміністрації.          

Прийнятими адміністративними рішеннями зобов’язано міських голів Білопільської та Ворожбянської міських рад звернути увагу на допущені факти порушень законодавчих і нормативних актів , а також у межах наданих чинним законодавством повноважень вжити заходи по надходженню до міського бюджету недоотриманих фінансових ресурсів внаслідок несплати орендної плати за використання земельних ділянок та пені за порушення строків сплати орендної плати, забезпечити відшкодування незаконних витрат внаслідок зайвої сплати міською радою коштів по завищеній вартості будівельних робіт та інших порушень бюджетного законодавства.        

 За допущені порушення відповідальних осіб притягнено до адміністративної та дисциплінарної відповідальності.

Але не менш важливою залишається і профілактично-попереджувальна робота, яка повинна проводитися на місцях, адже необхідність попереднього контролю та профілактика фінансових порушень – це виклик часу, особливо в умовах світової фінансової кризи.

Аналіз виявлених порушень, виявлення причин та своєчасне усунення недоліків – це фактори, які забезпечать недопущення помилок у майбутньому.