Районна газета

ДО УВАГИ ВОДОКОРИСТУВАЧІВ!

Клевенське міжрайонне управління водного господарства звертається до водокористувачів, насамперед до підприємств та організацій житлово-комунального господарства, суб’єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водопостачання (та /або водовідведення), сільськогосподарських та промислових підприємств, що здійснюють водозабір з підземних чи поверхневих джерел, та до орендарів водних об’єктів щодо обов'язкової необхідності отримання дозволу на спеціальне водокористування та щодо своєчасності продовження дії дозволу. З 22 березня 2019 року дозвіл на спеціальне водокористування можна отримати (анулювати) он-лайн через портал електронних послуг e-services.davr.gov.ua (інформаційна система «Портал е-послуг Державного агентства водних ресурсів України») за умови подачі заяви в електронному вигляді. Отримання дозволу в паперовій формі продовжує здійснюватись через Центр надання адміністративних послуг у м.Суми по вул.Горького,21.

Спеціальне водокористування – що це і кого стосується?

НАРАДА З ПИТАНЬ ДОТРИМАННЯ ВИМОГ ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА В БІЛОПІЛЬСЬКОМУ РАЙОНІ

28.11.2019 в Білопільській районній державній адміністрації за участю Державного агентства рибного господарства у Сумській області та Клевенського міжрайонного управління водного господарства у Сумській області відбулася  нарада з питань дотримання  вимог чинного законодавства у сфері рибного господарства.

У нараді взяли участь орендарі водних об’єктів Білопільського району.

ЗАБОРОНА НА ВИЛОВ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ НА ЗИМУВАЛЬНИХ ЯМАХ В ПЕРІОД ЗИМІВЛІ 2019-2020 РОКІВ

З 1 листопада до закінчення періоду зимівлі водних біоресурсів 2019-2020 років (до скресання криги) на зимувальних ямах забороняється любительське, спортивне та промислове рибальство в 21 області України, в тому числі і Сумській. Це передбачено Законом України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів».

З метою збереження водних біоресурсів у зимовий період  наказом Управління Державного агентства рибного господарства  у Сумській області від 22.10.2019 № 105-ОД «Про встановлення заборони вилову водних біоресурсів на зимувальних ямах у водоймах Сумської області в період зимівлі 2019 – 2020 років» затверджено перелік зимувальних ям. З документами можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/2DfWVrG

ДО ВІДОМА НАСЕЛЕННЯ БІЛОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

Повідомляємо, що головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області 14.10.2019 отримано повідомлення про факти виявлення загиблої риби в р. Сейм.  З метою встановлення причин, що привели до загибелі риби,  були відібрані зразки риби та проби води з р. Сейм.

Причиною загибелі риби згідно експертного висновку Сумської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби України  встановлений токсикоз. При мікробіологічному дослідженні води з р. Сейм було виявлено лактозо-позитивну кишкову паличку, в кількостях, що перевищували допустимі рівні від 30 до 920 разів, та ентерококи, в кількості, що перевищували допустимі рівні від 3 до 8,6 разів. Патогенна мікрофлора в усіх пробах води не виявлена, проте таке явище свідчить про масивне фекальне забруднення води, яке може бути зумовлене залповим скидом неочищених стічних вод в водний об’єкт.