Районна газета

ПРАЦІВНИКИ ОСВІТИ БІЛОПІЛЬЩИНИ ВІДЗНАЧИЛИ СВОЄ ПРОФЕСІЙНЕ СВЯТО

У районному будинку культури вітали працівників освіти району з професійним святом – Днем працівників освіти

«Сьогодні ми вшановуємо людей, які присвятили своє життя одній з найважливіших і найблагородніших на землі професій. В образі педагога завжди поєднувалися джерело знань, життєва мудрість, зразок моральності і душевної теплоти. Це люди, які вкладають часточку душі і серця у кожну дитину, хвилюються та співпереживають разом із своїми учнями. Їхня мудрість і великодушність залишається з вихованцями на все життя», - наголосила у своєму виступі перший заступник голови Білопільської районної державної адміністрації Віта КОРНІЄНКО.

«Освіта - одна з пріоритетних галузей у державі, районі. Цього року на розвиток галузі виділено 49 млн. 951 тис. гривень. Вчасно виплачується заробітна плата, надбавки за вислугу років, класне керівництво. Здійснюється моральне та матеріальне заохочення педагогічних працівників», - зазначила Віта Корнієнко.

Результатом роботи освітян є обдарована учнівська молодь – переможці обласних, всеукраїнських конкурсів та олімпіад. У вересні 2013 року 32 інтелектуально та спортивно обдарованих учнів отримали премію голови Білопільської районної державної адміністрації та районної ради «Обдаровані діти Білопільщини». Крім того, наші вихованці отримують президентську, обласну, районну стипендію.

Постійно удосконалюється матеріальна база освіти, придбано новий шкільний автобус для Білопільського НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ №3 (381,99 тис. грн.). На виконання Програми «Освіта Сумщини» за рахунок обласного бюджету придбано технологічне обладнання на суму 76,190 тис. грн.

Харчоблоки 20 шкіл району поповнились холодильним обладнанням та електроплитами. За рахунок субвенцій та виконання соціальних угод надійшло 471,4 тис. грн. для 22 загальноосвітніх навчальних закладів. На поточний ремонт у 32-х загальноосвітніх навчальних закладах витрачено 311 тис. грн. позабюджетних коштів.

У 2012 році придбано 88 комп’ютерів, 2 мультимедійні комплекси, 2 ноутбуки, 2 принтери та 3 інтерактивні комплекси на суму 465,925 тис. грн.

Минулого року 4 загальноосвітні навчальні заклади реорганізовано у навчально-виховні комплекси, що дало можливість охопити додатково 109 дошкільнят, у 2013 році додатково охоплено 102 дитини: відкрито додаткову групу у Білопільському НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ №4, Ворожбянському НВК:ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ №1, у Ворожбянській ЗОШ І-ІІ ступенів №4.

На підготовку та проведення літньої оздоровчо-відпочинкової кампанії залучено 921 тис. грн. Із них: із районного бюджету – 494,6 тис. грн. Різними формами оздоровлення та відпочинку охоплено 86% дітей.

Всі ці заходи впроваджуються в рамках реалізації ініціатив Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА «Діти майбутнє України».

На Білопільщині поступово підвищується благополуччя педагогів, зміцнюється навчально-матеріальна база, забезпечується рівний доступ до якісної освіти, впроваджуються нові педагогічні технології. Галузь освіти продовжує розвиватися.

На завершення Віта Корнієнко сказала: «Шановні вихователі, вчителі, працівники дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх навчальних закладів, ветерани педагогічної праці! Своєю працею, прагненням до самовдосконалення, всебічного розвитку ви, шановні педагоги, день у день прищеплюєте молодому поколінню любов до знань. Ваші старання і труд обов’язково матимуть свої плоди. Можливо, дивлячись на завзяття, з яким ви підходите до виконання кожної справи, ваші учні переймуть найкращі ваші риси і прославлятимуть рідний край своїми професійними здобутками. Нехай у цей день для вас лунають лише найкращі пісні, вірші, звучать найтепліші привітання, і найзворушливіші слова подяки від ваших учнів, а новий навчальний рік порадує високими успіхами ваших вихованцям та принесе задоволення від плодів вашої праці. Хай завжди вам вистачає сил і мудрості на нові творчі ідеї. Здоров’я, благополуччя у ваших родинах, здійснення найзаповітніших мрій!».

До привітань приєдналися голова Білопільської районної ради Василь КУБРАК, начальник управління освіти, молоді і спорту Білопільської районної державної адміністрації Іван ОКСЕНЕНКО.

Найкращі працівники освітньої галузі району були відзначені грамотами та подяками Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

За сумлінну працю, значний особистий внесок у розвиток освіти району, високу професійну майстерність, вагомі досягнення у справі навчання  і виховання підростаючого покоління та з нагоди професійного  свята – Дня працівників освіти України Почесними грамотами Білопільської районної державної адміністрації були нагороджені Ірина КАЛЬЧЕНКО, заступник директора з навчально-виховної роботи Ворожбянського НВК: загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – ДНЗ №4 та Олена БУЦИК, вчитель інформатики Ворожбянського НВК: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ДНЗ №1