Районна газета

ВІТА КОРНІЄНКО: «МОДЕРНІЗАЦІЯ ОСВІТИ ПЕРЕДБАЧАЄ ВИРІШЕННЯ НИЗКИ СИСТЕМНИХ ЗАВДАНЬ, ПЕРШОРЯДНИМ ІЗ ЯКИХ, Є НАДАННЯ ЯКІСНИХ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ»

Про виконання реалізації в районі завдань Президента України щодо модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року розповідає виконуюча обов’язки голови Білопільської районної державної адміністрації Віта КОРНІЄНКО

Як повідомила посадовець, сьогодні Україна стала на шлях модернізації освіти, запровадження європейських стандартів у галузі. Президент Віктор ЯНУКОВИЧ наголошує на забезпеченні рівного доступу до якісної освіти, підвищенні соціального статусу вчителя.

Модернізація освіти – це зміни, спрямовані на удосконалення системи освіти відповідно до сучасних вимог, пошук нових можливостей і шляхів їх здійснення. Однією із її складових є оптимізація мережі навчальних закладів із урахуванням демографічної і економічної ситуації та підвищення якості освіти шляхом створення освітніх округів, що є притаманним для нашого району.

Із метою реалізації в районі завдань Президента України щодо модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року в районі проведені відповідні заходи: рішенням Білопільської районної ради затверджено план функціонування освітніх округів та модернізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів; моніторинговими групами здійснено перевірку навчальних закладів,  які, за висновком, готові до початку нового 2013-2014 навчального року.

Модернізація освіти передбачає вирішення низки системних завдань, першорядним із яких є надання якісних освітніх послуг. Зрозуміло, що особливо гостро це питання постає в сільських школах. Діти позбавлені перспектив не через відсутність школи у селі, а через відсутність доступу до освіти належної якості. Тому перехід від традиційної мережі освітніх закладів до освітніх шкільних округів є вимогою часу.

Шкільний округ це – самостійний окремий проект, у межах якого, навчання та освітні технології, що запроваджуються на його території, мають створювати додаткові можливості для одержання учнями якісних та доступних освітніх послуг за рахунок модернізації інфраструктури та матеріально-технічної бази. Саме це і зумовило створення у Білопільському районі 8 освітніх округів та їх подальше функціонування. (округ № 1 – опорний заклад Білопільська СШ І-ІІІ ст. № 1, № 2 – Жовтнева СШ І-ІІІ ст., № 3 – Улянівський НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ., № 4 – Куянівський НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ., № 5 – Павлівський НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ., № 6 – Вирівська ЗОШ І-ІІІ ст., № 7 – Ворожбянська ЗОШ І-ІІІ ст. № 3., № 8 – Білопільська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2).

Осередком освіти округу є опорний навчальний заклад, де координується методична і виховна робота. Ці школи, в першу чергу забезпечуються кваліфікованими педагогічними кадрами, навчальною, довідковою, методичною літературою, сучасною комп’ютерною технікою.

За відгуками батьків та учнів, освітні шкільні округи є сучасними, приваблюють створенням атмосфери пізнання нового, змістовною позакласною роботою. І саме в такій атмосфері відбувається творче зростання школярів, з’являється прагнення до пошуку, дослідження, успіху. А це, напевно, найголовніше, тому що успіх надихає вчитися й удосконалюватися.